Porady > Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam

Rzeczy do gryzienia i zabawy

(1/36) > >>

kapi:
Królik zawsze powinien mieć coś do gryzienia, np. pudła kartonowe, gałązki, wyroby z parzonej (nie impregnowanej!!) wikliny, drewna albo słomy.

 


    Niżej zdjęcie koszyka wiklinowego, który imituje króliczą norkę. Z powodu zaciemnienia ścianek króliczki uwielbią w nim przebywać. Przy okazji mają coś do gryzienia. Doskonała forma zabawy.




   Im króliczka bardziej zajmiemy planując rozrywkę, tym mniej będziemy mieli zniszczeń w domu!!!


Tunel
to idealna zabawa, króliczki uwielbiają ciasne miejsca.



Kula smakula



   Wsypujemy do niej pokarm, a króliczek przesuwa ją noskiem, powodując obroty w wyniku, których wylatuje z niej granulat.




Wyżej  zdjęcie wiklinowej kulki do podgryzania.

Artykuł ze strony www.porady.kroliki.net/akcesoria.html

Rul:
:brawo: -kapi!Ja mam dla Ruperta karton,tulko on do niego już niewchodzi tylko go gryzie.A zresztą to lepiej niżeli miał by przegryść po raz trzeci kabel od telefonu :hehehe: .

M@:
Mój Kudłaty ma do zabawy karton, kilka rolek po papierowych ręcznikach, kawałek materiału i gałązki. W klatce przyczepiłam mu kawałek gumki krawieckiej,żeby się nie nudził (uwielbia szarpać sznurki).

cytryna27:
Nie uwierzycie czym się bawi Kuki.... końcówką od odkurzacza. Bierze ją w zęby, a potem rzuca po całym pokoju biegając jak szalony.

manatasia:
Mój królik jest z intelektualistów - zjada mi wszystkie książki, zeszyty. Ostatnio wskoczył na półkę delektować się smakiem papieru z mojej nowej książki... Poza tym, że jest smakoszem kartek, to bardzo lubi rzucać papierowymi rolkami, kopać nory w kartonach, zdzierać papier z kartonu (ja lubię z butelek.. może ma to jakieś logiczne powiązanie?), piłki czasem turla, ale to raczej sporadycznie. Czasem kupię jej kulę wiklinową, ale za szybko ją zjada, aby się nią nacieszyć... bardzo lubi skubać wiklinę, więc trzymam ją z daleka :P A tak to mam kupione gałązki lipy bodajże, to sobie je skubie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej